Vēsture

Jau kopš 1986. gada Ziemeļvidzemē darbojās atlētiskās vingrošanas entuziasti. Limbažos - Aldis Vucens, Haralds Bruņinieks. Rūjienā -Guntis Karps, Madonā - Romāns Ližbovskis, Staņislavs Fiļipovs. Valmierā no 1993. gada Jānis Jūrmalnieks, kurš atklāja tolaik modernāko sporta trenažieru zāli Valmieras 5. vidusskolā. Cēsu rajonā aktīvu darbību uzsāka Romāns Šipillo, Raunā izveidojot trenažieru zāli, Valkā darbojās Jurijs Volkovs. To vidū bija gan bijušie sportisti, gan jaunieši, kuri uzsāka nodarbības tolaik ne visai piemērotās un labi aprīkotās telpās. Ar hantelēm un svara stieņiem vien bija par maz, bija vajadzīgi trenažieri. Un tos izgatavoja pašmāju entuziasti, kopējot no ārzemju žurnāliem, noskatīja trenažieru modeļus un tos darināja paši. Pēc izskata tie nebija tik dizainiski viegli un spoži kā importa manta, bet kvalitātes ziņā nemaz nebija sliktāki.

Astoņdesmito gadu beigās BAFSB rīkotajās sacensībās regulāri sāka piedalīties jaunieši un guva arī atzinīgus rezultātus. No Limbažiem jāpiemin Andris Čakstiņš, Jurģis Krastiņš, Uģis Krickis. Deviņdesmito gadu sākumā parādījās pirmais čempions kultūrismā Vjačeslavs Skvorcovs no Limbažiem, kurš savus panākumus diezgan veiksmīgi noturēja gandrīz trīs gadus. Pēc tam nāca Jānis Žēlastība no Rūjienas, kurš kultūrismā bija pirmais celmlauzis no Valmieras rajona. Jāpiemin Raivis Aumeistars un Gundars Ērglis no Rūjienas, vaidavietis Edijs Seleckis, kuri ir uzrādījuši augstus rezultātus atlētiskajā vinrošanā spēka vingrinājumos. Regulāri tika rīkoti vietēja mēroga čempionāti, kuriem pateicoties ir izauguši šodien arī augstas klases sportisti pauerliftingā. Sacensības jauniešiem deva stimulu un mērķi dzīvei, veidojās veselīga uztvere un dzīvesveids.

No 1993. gada nāca klāt jauni entuziasti, dibinājās vairāki sporta klubi „EFEKTS” Limbažos, sporta klubs „BONA” Rūjienā, „Valkas atlēts” Valkā. Pēc vairāku gadu kopīga darba radās ideja apvienoties un izveidot klubu savienību. Un 1998. gadā tika oficiāli nodibināta Ziemeļvidzemes atlētu savienība (ZAS). Pateicoties toreizējam Vidzemes Energoceltnieka (VEC) direktoram Jānim Salam ZAS mājvieta ir VEC telpās. ZAS savu darbību šodien  paplašinājusi ar jaunām struktūrvienībām Limbažos Jauniešu fitnesa centrs „EFEKTS”, Pārgaujas novadā Raiskuma pagastā „Jauniešu aktīvās atpūtas centrs”.

Noderīgas saites

Reklamas dizains
www.cargocollective.com

Nekustamie īpašumi Vidzemē
www.niv.lv

Dārzkopības portāls
www.darzs.lv

Partneri

 

001


 

baneris

avtoZapchasti24.lv